Historie našeho sboru

Vzhledem k tomu, že o historii sboru od jeho počátků se mi podařilo sehnat jen velmi málo informací, budu se raději věnovat novodobé historii, tedy předvším závodění.

Nejprve k počátkům sboru

Sbor dobrovolných hasičů Dolno a Horno Přímských byl založen roku 1892. Avšak po osmnácti letech se, jak už to bývá, Hornopřímští hasiči nepohodli s Dolnopřímskými a trvali na rozdělení sboru. A tak roku 1910 se oba sbory rozdělily a dodnes zůstal jen Sbor dobrovolných hasičů Dolní Přím. 
    Je mi líto, ale detailnější fotografie lidí, kteří stáli u zrodu našeho spolku se mi nepodařilo sehnat. To je prozatím vše, ale slibuji že hned jak budu vědět něco nového, tak to učitě doplním.
    V současné době má naše SDH Dolní Přím 74 členů. Starostou sboru je Vladislav Vejman, prvním místostarostou je Lenka Podsadlová a druhým místostarostou je Jiří Burket.A teď k tomu, jak jsme začali jezdit na soutěže

V roce 1998 se po delší odmlce kluci rozhodli, že pojedou na okrskovou soutěž, která se konala ve Starých Nechanicích. Vytáhli jsme stříkačku, oprášili, dolili benzín a zkusili nastartovat. Nakonec se to povedlo a my mohli jít trénovat, teda šli jsme si to jednou zkusit k místnímu rybníku :-). Druhý den jsme vyrazili, no jak myslíte že to dopadlo? Skončili jsme předposlední. Začalo nás to bavit, ale začátky byly docela těžké, protože jsme měli staré hadice, starý kohoutkový rozdělovač, atd... No prostě žádná slast! Na konci sezony jsme se rozhodli, že budeme soutěžit pravidelně a zainvestovali do hadic a rozdělovače. Jenže další rok to bylo opět něco podobného - problém byly savice. Všechna družstva měla dvě savice a my "šaškovali" se čtyřmi. A navíc se začala objevovat stále častěji družstva, která měla úpravu na mašině a tím pádem i lepší časy.
    Další rok jsme tedy zakoupili savice a udělali drobné úpravy na čerpadle. Výsledky se ale stále nedostavovaly, především z technických důvodů. Ale to lidem, kteří tam nejsou a nevidí to na vlastní oči stejně nevysvětlíte. Taková kuriózní situace, když se v nádrži odchlípne kus barvy nebo co to bylo a ucpe vám to přívod paliva, už jenom pobaví. Taková smůla se nás držela celý rok.     V roce 2001 došlo k rozšíření závodní činnosti - založili jsme druhé družstvo mužů. Říkali jsme si, že když to zkazí jedni, druzí můžou vše zachránit. Je pravda, že to byl celkem dobrý tah. Výsledky se začaly konečně dostavovat. Většinou se povedlo, že alespoň jedno družstvo stálo "na bedně". Zároveň se udělala poslední úprava stroje a sice, že se vyměnil dvanáctkový motor za patnáckový.
    Od roku 2005 jsme začali jezdit na soutěže v rámci Podorlické ligy.